Náš studijní spolek Sadó

koke iwa mechova skala japonská čajovnaStudijní spolek sadó čajovny Koke Iwa je přátelským a otevřeným sdružením českých i zahraničních milovníků sadó orientovaných na tradici školy Omotesenke za účelem sdílení zkušeností a získávání nových na společné cestě. V centru Prahy v čajovně Koke Iwa působíme již od roku 2009 a v současné době spolupracujeme se stejně zaměřenými skupinami i jednotlivci nejenom v České republice, ale takřka po celé Evropě.

Cesta čaje není jen čaj a zvládnutí jeho přípravy, ale i životní cestou, postojem, rozvíjením sebe sama, proto je naším hlavním cílem nabídnout vřelé prostředí, kde se lze naučit nejenom novému v umění hoštění a podávání čaje, ale poznat i nové přátele, nabídnout své životní zkušenosti dalším a čerpat ze zkušeností ostatních.

koke iwa mechova skala japonská čajovnaHlavním impulsem k založení našeho čajového spolku a potažmo vlastní čajovny byl především nesnadný přístup ke studiu sadó v České republice a v Evropě. Ač samotný spolek nestojí pod žádnou patronací ani vyšší instancí a jedná se o volné sdružení, těšíme se laskavé podpoře mistrů a mistryň Přední školy Senovy, Omotesenke, k jejíž několikasetleté a bohaté tradici se skromně hlasíme i my.

V současné době se scházíme několikrát týdně po menších skupinách a několikrát do roka i k větším čajovým setkáním. V budoucnu po dokončení všech prací v čajovně, především pak po dokončení velké kuchyně, přibudou i pravidelná velká společná čajová setkání všech našich členů. 

 

činnost klubu

článek o klubu koke iwa

koke iwa mechova skala japonská čajovnaV listopadu 2013 vyšel obsáhlý článek o našem čajovém klubu a čajovém umění sadó ve zpravodaji ZMUP. S paní Ing. Věrou Šimonovou jsme hovořili o čajovém umění z pohledu Čechů, co nás potomky husitů k čaji táhne, jak se náš vztah k Japonsku vyvíjel od 1. republiky po současnost a především co nám může umění ča no ju nabídnout.

                                                                                                                                  

náš klub na čajomíru 2013

koke iwa mechova skala japonská čajovnaČajový klub čajovny Koke Iwa se v roce 2013 zúčastnil jednoho z největších a nejpopulárnějších čajových festivalů na starém kontinentu - Čajomír festu na pražském Vyšehradě. Tamním návštěvníkům jsme představili jak přípravu japonského řídkého čaje, do níž se mohli sami přímo zapojit, tak i přípravu čaje hustého na hlavním pódiu.

Děkujeme za skvělou odezvu. Moc se nám tam líbilo!

                                                                                                                                  

 

 

 

 

 

pro členy

Informace pro rok 2014 - ro

O čakai budou probíhat pouze ve čtvrtek.

Čas určíme do konce února.

                                                                                                                                  

Informace pro rok 2014

O čakai probíhají v pondělí od 6 hodin.