Club du thé d'enfants

Vážení rodiče a milí žáci,

je nám potěšením Vám nabídnout jedinečnou příležitost výuky japonštiny a čajového obřadu dětem mladším 15-ti let. Náš dětský kroužek, jenž kombinuje jak moderní přístup ke studiu jazyka tak ke tradiční výuce čajového obřadu a cesty čaje, zajišťuje nevšední formou úspěšně vzdělávání i seberealizaci těch nejmenších a vzhledem k pozitivnímu ohlasu i výsledkům pokračuje i v nadcházejím školním roce 2012/2013.

V našem dětském kroužku čajovny Koke Iwa se během jednoho sezení děti učí japonskému jazyku a v druhé pak skrze čajový obřad japonské kultuře, způsobům, historii, mentalitě a v konečné fázi i praktickému používání japonského jazyka. Vedle těchto hlavních aktivit se žáci věnují i japonské kaligrafii, tedy psaní čínských a japonských znaků a malování, ikebaně, tradičnímu aranžování květin, oblékání kimona i poezii.

Tento projekt nabízíme nejenom zájemcům, již se již věnují některému z japonských umění cest, tedy aikidó, karetedó, judó, což rodiče vítají jakožto doplněk jejich zájmu, ale i zájemcům japonskou kulturou doposud nedotčených.

Samotná výuka probíhá vždy tou nejzábavnější možnou formou. Hodiny jsou prokládány mytologickými i tradičními příběhy z japonské historie ať už o slavných samurajích, tak i významých ženách starého Japonska. Dále učitel – sensei je vždy oblečen v kimonu a hodina probíhá ve zcela autentickém prostředí japonské čajovny, což jí dává skutečně jedinečnou atmosféru.

Nemusíte se tedy obávat, že se jedná o přísný svět bojových sportů, přestože pozdější “tréninky” pro dospělé od nich nemají daleko. Děti se naopak skrze čajový obřad učí vzájemné úctě a dobrému rozpoložení. Konečně náročnost samotného programu vždy uzpůsobujeme dle věku dítěte, nicméně každou hodinu se snažíme vštípit žákům něco nového a samozřejmě si ji co nejvíce užít.

Co se týče propriet potřebných pro studium cesty čaje, naše škola vše zajišťuje. Jedinou podmínkou jsou čisté bílé ponožky, které ke kimonu neodmyslitelně patří a také proto, že v japonské čajovně chodíme bosi.

Pokud chcete svým dětem zajisti široký rozhled v dnešním propojeném světě, je třeba poznat odlišnou kulturu nejen povrchně v rámci jenodrázové dovolené nebo televizního dokumetu, nýbrž poznat ji intenzivně na vlastní kůži a vlastní cestou dospět ke svétbytnému názoru a nakonec i samostatnosti. V osvojení si daného přístupu k životu a v myšlení se našim žákům snažíme ze všech sil především rovným přístupem a v přátelském prostředí pomoci.

INFORMACE PRO ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

místo konání – Koke Iwa Chashitsu, čajovna Mechová skála, Zubatého č. 3, Praha 5

cena sezení (min 1 hod, min 1x šlehaný čaj) – 200 ,-

doba konání – 1/2x týdně, ) Pá 15:00

Další bližší informace Vám rádi zodpovíme na www.info@kokeiwa.eu nebo na telefonním čísle +420 724 966 744