O čajovně Koke Iwa, Mechová skála

Pakliže hledáte místo mimo náš časoprostor, přejete-li se rázem ocitnout u bublajícího kotlíku na čaj někde v horách středověkého Japonska a oceňujete-li lahodnou chuť šálku kvalitního japonského čaje, připravovaného staletími prověřenými metodami, pak se naše čajovna stane Vaším oblíbeným místem k rozjímání, odpočinku, či popíjení sake s přáteli.

Čajovna Koke Iwa a její studijní skupiny působí úspěšně v srdci hlavního města již od svého založení roku 2010. Návštěvníkům a hostům nabízíme vedle široké nabídky prvotřídních japonských zelených sypaných čajů výhradně japonské provenience i nevšední příležitost ochutnat kvalitní japonský šlehaný čaj, který je přímo před hosty připravován po staletí kultivovaným obřadem ča no ju. Autentické prostory čajovny Mechová skála a kvalitní a znalá obsluha spolu vytvářejí nevšední atmosféru země Vycházejícího slunce přímo uprostřed evropského velkoměsta. V naší čajovně si lze na japonských rohožích posedět u šálku čaje v meditaci nebo přáteli, přičemž Vás dle Vašeho zájmu rádi zasvětíme do tajů japonské kultury, nuancí etikety, krás čajového obřadu a jeho historie.

Čt – Pá 14 – 22:00, Zubatého č. 3, Praha – Smíchov, rezervace +420 724 966 744 (není nutná)
 

  JAPONSKÝ ČAJOVÝ OBŘAD, VYNIKAJÍCÍ ZELENÉ ČAJE, JEDINEČNÁ ATMOSFÉRA JAPONSKA

Chcete-li ochutnat japonský šlehaný čaj, namletý z těch nejlepších čajových lístků, pak právě v naší čajovně máte jedinečnou příležitost nechat si připravit šálek tohoto nejsofistikovanějšího čaje přímo našimi čajovými studenty dle několikasetleté tradice čajové školy Omotesenke, prostoupené duchem wabi a zenu. Čanoju, jak se příprava šlehaného čaje nazývá, je velmi propracovaným a vybraným setkáním hosta a hostitele, založeného na čtyřech základech čajové pohostinnosti, míru, úctě, čistotě a klidu. Váš čaj Vám bude připraven přímo na ohništi uvnitř čajovny pomocí kvalitních japonských a českých propriet. Stačí vskutku málo a právě u nás se můžete ocitnout na hranici vlastní existence a nezměrné nicoty. Nechte se zlákat chutí zenu a zvukem zpívajícího kovu nad ohništěm a přijďte na šálek čaje, jenž pili již dávní čajoví mistři, samurajové, mniši i císaři.

Vedle šlehaného čaje Vás rádi pohostíme i čaji listovými, připravovanými tak, jak už činí jen za tklivých zvuků flétny nebo loutny krásné kjótské gejši, přičemž vybírat můžete z široké nabídky, od vytříbené nefritové rosy po čaje samurajského řízu. Naše sezónní čaje pochází z výhradně středního Japonska, z jejichž vůní a chutí si lze vychutnat celoroční péči, jež je jim s bezmeznou láskou věnována před i po jejich sklizni až po vlastní přípravu v naší čajovně. Mimo jiné si můžete své oblíbené čaje zakoupit v uzavíratelném originálním balení a oddávat se svému malému vnitřnímu Japonsku přímo u Vás doma.

Je-li příjemná společnost a měsíc si žádá Vaši číš, hbitě Vám ji doplníme jedním z našich lahodných rýžových japonských vín dle denní nabídky. K čaji i saké pak neodmyslitelně patří sladkosti a drobné pochutiny. V čajovně Koke Iwa si také můžete zakoupit všechny potřebné čajové propriety prvotřídní japonské kvality na čanoju, japonskou i českou keramiku, tradiční oděvy a doplňky od vějířů, hedvábných utěrek po celá kimona a samozřejmě veškeré naše čaje v originálním balení. Nezapomeňte, že námi nabízené zboží naleznete nejenom v kamenném obchodě, ale i přímo v e-shopu na našich internetových stránkách.

Čajovna se nachází v pražském centru na levém břehu řeky Vltavy u hlavní třídy spojující Malostranské náměstí a Anděl poblíž Arbesova náměstí.

Přijďte se i Vy potěšit šálkem lahodného čaje a zvukem bublajícího kotlíku s vroucí vodou.